-
Stockholm
-
Hyttbåt
-
2x Mercury 300 Verado XL 4,6L V8, 2020
-
Begagnad
-
Glasfiber
-
Modellår: 2020
-
11,20 m x 3,30 m
-
3770 kg
-
Motortyp: Utombordare
Om båten
Fullutrustad Axopar 37 Cross Cabin XC med låga motortimmar. Båten är sjösatt och visas från vår försäljningsanläggning på Lidingö.
Svensksåld, en tidigare ägare. Alltid förvarad i varmhall under vintern och väl omhändertagen.
Inför säsongen 2023 uppgraderades batteribanken och inverter med batteriövervaknings monitor installerades.
Glöm den gamla fördomen om att en kabinbåt bara handlar om att spendera tid inne i kabinen och färdas i en sluten miljö.
Nya Axopar 37 XC Cross Cabin är den ultimata Crossovern som enkelt kan omvandlas från öppen till stängd båt på bara några sekunder.
Ta med din familj, dina vänner och bekanta och upplev skärgården från första parkett. Ta en dagstur eller en weekend till de populära gästhamnarna eller varför inte besöka de yttre havsbanden och ta dig närmre naturen. Du och dina passagerare färdas alltid med hög komfort och körkänslan är både rolig och trivsam.
Axopar 37 XC Cross Cabin ger dig möjligheten till att uppleva det bästa havet kan erbjuda och är den perfekta plattformen för varje äventyr till sjöss.
Välj att finansiera ditt båtköp med marknadens mest förmånliga ränta och amorteringstid. Vi hjälper dig med allt runt omkring båten och kan tillsammans med våra samarbetspartners erbjuda dig förmånliga priser på försäkring, service, vinterförvaring, trailer, båtplats och utbildning.
Kontakta oss för mer information och boka en personlig visning.
Niklas Kolmodin
076-169 11 76
niklas.kolmodin@nimbus.se
Användning
-
Passagerare 10
-
Sovplatser 2
-
Kylskåp Kylskåp
-
WC Eltoalett
-
Dusch Ute & inne
Motorfakta
-
Motor 2x Mercury 300 Verado XL 4,6L V8
-
Årsmodell, motor 2020
-
Motortyp Utombordare
-
Effekt (hk) 600
-
Drivmedel Bensin
-
Gångtimmar 90
-
Rek motor (hk) 350 - 700
Utrustning
Båtdatabas
Dokument
Försäkring
Vi hjälper dig gärna att försäkra båten hos: